TASARIM

Mobat Mobilya olarak mobilya tasarımında işlev, teknoloji, ekonomi, dayanıklılık ve estetik kavramları ön planda tutmaktayız.

Mobilya tasarımı ilkeleri aynen mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımlarında olduğu gibi denge, devamlılık ve hakimiyettir. Mobilya tasarım elemanları biçim, ölçek, oran ve ritim, renk ve dokudur. Mobilya tasarımcısı tasarım elemanlarını mobilya tasarım ilkeleri (denge, devamlılık, hakimiyet) ışığında birleştirerek, bir birlik oluşturmakta ve mobilyayı ortaya koymaktadır.

İşlevsellik

Mobilya, yer aldığı mekanda, kendisinden beklenen amaçlan noksansız yerine getirmelidir. 

TEKNOLOJİ

Mobilya ve yapı elemanları üretim tekniklerinin en gelişmiş olanları ile üretilmeli ve strüktürün (yapının) oluşmasını sağlayacak gerek kalıcı tespit, gerekse hareketli bağlayıcıların (tutkallar ve menteşeler) en gelişmiş ve güvenilir olanlar ile yapılmalıdır.

DAYANIKLILIK

Mobilya kendinden önce yapılmışlarla karşılaştırıldığında mutlaka dayanıklı olmalıdır. Çağının kültür verilerini (çizgi, şekil, boyut, renk) gibi özellikleri ile yansıtmalıdır. Kesinlikle dayanıksız olmamalıdır.

Estetik

Mobilya, yer aldığı mekan içinde yaşayan insanın beğenisi kazanacak, ona sahip olma zevki ve heyecanını verecek, estetik özelliklere ulaşabilecek üstün bir tasarım ürünü olmalıdır.

SÜREÇ

Mobat mobilya olarak önce sizi, sonra işinizi tanıyoruz. Sizi ve mekanınızı daha konforlu ve bütünleşik hale getirmek için mobilya tasarlıyoruz.

YAPI

Mobilyanın içerisinde bulunduğu yapı ile özdeş özelliklere görünüme sahip olması gerektiğini farkındayız. Renklerin ve dokunuşun hissettirdiklerinin de farkındayız. İşte bu yüzden tasarladığımız mobilyaların yapı ile uyumlu olmasına özen gösteriyoruz.

REFERANS MEKTUPLARIMIZ

TASARIM İŞLERİMİZ

Mobat Mobilya olarak, aklınızdaki projeyi, kullanım, ekonomi ve verimliliği en üst seviyede tutarak, hayallerinizdeki tasarımıyla size sunmaktayız.